Susumu RG1608N-1743-C-T5
RG1608N-1743-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1743-C-T5
Brief Description
RES SMD 174KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1743-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1743-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1743-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1743-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1743-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1743-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1743-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1743-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1743-C-T5
DISTRIBUTION STRIP MODEL 212R datasheet.pdf
HDWR INS TAB datasheet.pdf
SWITCH LIMIT COMPACT SIZE datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 2W SMBG datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DDR3L 1GB 1.35V 1866MTS 96BGA datasheet.pdf
SHS HEADER ME 30 2RF W/FERRITE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf