Susumu RG1608N-184-C-T5
RG1608N-184-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-184-C-T5
Brief Description
RES SMD 180KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-184-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-184-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-184-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-184-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-184-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-184-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-184-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-184-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-184-C-T5
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.150" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 221 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
UM4236 UNIVERSAL MAT, 5METER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf