Susumu RG1608N-184-W-T5
RG1608N-184-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-184-W-T5
Brief Description
RES SMD 180KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-184-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-184-W-T5
QUANTITY
RG1608N-184-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-184-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-184-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-184-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-184-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-184-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-184-W-T5
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL RS232 ESD-PROT 16-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 378UF 165V QC TERM datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 300 OHM SMD datasheet.pdf
VACUUM FLUORESCENT DISPLAY datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK STAR LED 60MM BLK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf