Susumu RG1608N-1960-C-T5
RG1608N-1960-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1960-C-T5
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1960-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1960-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1960-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1960-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1960-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1960-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1960-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1960-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1960-C-T5
IC DRVR/RX MULTCH RS232 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN USB PATCH CORD 4.5M IP67 datasheet.pdf
FLANG ABS 1.0X2.2X0.1 BLK 1=10PC datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 98MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN STACKER 50POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf