Susumu RG1608N-1962-C-T5
RG1608N-1962-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1962-C-T5
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1962-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1962-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1962-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1962-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1962-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1962-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1962-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1962-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1962-C-T5
CBL ASSY DVI ANALOG-DUAL LINK datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 2CN 1MSPS 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 1GBIT 60VBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 07CKT datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA SOC 5K LUTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.039 UF 5% 630 VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf