Susumu RG1608N-202-W-T5
RG1608N-202-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-202-W-T5
Brief Description
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-202-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-202-W-T5
QUANTITY
RG1608N-202-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-202-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-202-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-202-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-202-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-202-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-202-W-T5
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 532 I/O 780FBGA datasheet.pdf
OSC TCXO 16.3676MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 20pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AM63195R158 BELT datasheet.pdf
FIBER LIQUID SENSING THRUBEAM R2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W UMT5 datasheet.pdf
5MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf