Susumu RG1608N-2051-W-T5
RG1608N-2051-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2051-W-T5
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2051-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2051-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2051-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2051-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2051-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2051-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2051-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2051-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2051-W-T5
TRANS NPN DARL 100V 1A TO-92 datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 3ACP + 16S datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp 25PC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
LED INDICATOR 16MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf