Susumu RG1608N-2100-C-T5
RG1608N-2100-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2100-C-T5
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2100-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2100-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-2100-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2100-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2100-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2100-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2100-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2100-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2100-C-T5
RES 210 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 6TDFN datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.5 NYLON 5/16" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf