Susumu RG1608N-2101-B-T5
RG1608N-2101-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2101-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2101-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-2101-B-T5
QUANTITY
RG1608N-2101-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2101-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2101-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2101-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2101-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2101-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2101-B-T5
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 28-BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT TIN .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH LSZH 13M datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 50W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf