Susumu RG1608N-2150-W-T5
RG1608N-2150-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2150-W-T5
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2150-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2150-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2150-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2150-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2150-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2150-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2150-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2150-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2150-W-T5
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 30A D2PAK datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 420KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf