Susumu RG1608N-2152-W-T5
RG1608N-2152-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2152-W-T5
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2152-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2152-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2152-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2152-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2152-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2152-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2152-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2152-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2152-W-T5
ROUND SPACER #6 PHENOLIC 2" datasheet.pdf
TWEEZER BLUNT 14 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LATCH 9BIT PARITY ECL 28-PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 2X4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO NEG AD 1.5A datasheet.pdf