Susumu RG1608N-221-C-T5
RG1608N-221-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-221-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-221-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-221-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-221-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-221-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-221-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-221-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-221-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-221-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-221-C-T5
SWITCH 6 POS DIP EXT ROCK SEALED datasheet.pdf
CONN TERM BLK ZDU 16/3AN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC 16BIT LATCHES 48-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf