Susumu RG1608N-2212-W-T5
RG1608N-2212-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2212-W-T5
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2212-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2212-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2212-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2212-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2212-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2212-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2212-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2212-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2212-W-T5
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 230V datasheet.pdf
IC TX/RX RS-232 5V 15KV 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 1W datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 94 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf