Susumu RG1608N-2213-W-T1
RG1608N-2213-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2213-W-T1
Brief Description
RES SMD 221KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2213-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-2213-W-T1
QUANTITY
RG1608N-2213-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2213-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2213-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2213-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2213-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2213-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2213-W-T1
IC REG LDO 3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 3MM 860NM datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf