Susumu RG1608N-222-C-T5
RG1608N-222-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-222-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.2KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-222-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-222-C-T5
QUANTITY
RG1608N-222-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-222-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-222-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-222-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-222-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-222-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-222-C-T5
FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE AB R/A datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 14NSOIC datasheet.pdf
LED PANEL IND 5V 20MA GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HEX BUFFER OPEN-DRN 14SOIC datasheet.pdf
LED MOD INDUS START 3000K WHITE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf