Susumu RG1608N-223-C-T5
RG1608N-223-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-223-C-T5
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-223-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-223-C-T5
QUANTITY
RG1608N-223-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-223-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-223-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-223-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-223-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-223-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-223-C-T5
RES 75 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 1.13 INCH datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 2 OHM 300W datasheet.pdf