Susumu RG1608N-2323-C-T5
RG1608N-2323-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2323-C-T5
Brief Description
RES SMD 232KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2323-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2323-C-T5
QUANTITY
RG1608N-2323-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2323-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2323-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2323-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2323-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2323-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2323-C-T5
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 PLUG-SOCKET 2M datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM RING INS 18-14AWG datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf