Susumu RG1608N-2373-B-T1
RG1608N-2373-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2373-B-T1
Brief Description
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2373-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-2373-B-T1
QUANTITY
RG1608N-2373-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2373-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2373-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2373-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2373-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2373-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2373-B-T1
HOLDER BATT 1-N CELL SOLDER LUGS datasheet.pdf
SPEAKER Z=3.3O OHMS PORT ON END datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR MULTCH RS232 20SOIC datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 1V ADVANCE 6WLCSP datasheet.pdf
FET RF N-CH 860MHZ 50V TO270-4 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X6S 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 3W DO204AL datasheet.pdf