Susumu RG1608N-2432-D-T5
RG1608N-2432-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2432-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24.3KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2432-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-2432-D-T5
QUANTITY
RG1608N-2432-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2432-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2432-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2432-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2432-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2432-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2432-D-T5
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.1 OHM 1% AXL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 6-WSOF datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
AB 19C 19#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X7R 0.12レF 50V datasheet.pdf