Susumu RG1608N-2550-B-T5
RG1608N-2550-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2550-B-T5
Brief Description
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2550-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-2550-B-T5
QUANTITY
RG1608N-2550-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2550-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2550-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2550-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2550-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2550-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2550-B-T5
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY SSR PHASE 75-264VAC 15A datasheet.pdf
IC BUS BUFF DUAL 8MSOP datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 330UF 20% 4V 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE DPAK-5 datasheet.pdf
SENSOR PRES 29PSI GAUGE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf