Susumu RG1608N-2551-B-T5
RG1608N-2551-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2551-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2551-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-2551-B-T5
QUANTITY
RG1608N-2551-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2551-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2551-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2551-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2551-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2551-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2551-B-T5
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 17POS datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8"-100' BLACK datasheet.pdf
MEMORY OPTION 25 MPTS CH datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 500A 2TOWER datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL26POS .050 SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf