Susumu RG1608N-2551-D-T5
RG1608N-2551-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2551-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.55KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2551-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-2551-D-T5
QUANTITY
RG1608N-2551-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2551-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2551-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2551-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2551-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2551-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2551-D-T5
RES SMD 237 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A SOT-323 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 60POS 5ROW datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL8022 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 7.1UH 2.3A 24.2 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
KIT EVALUATION MAX20751 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf