Susumu RG1608N-2611-D-T5
RG1608N-2611-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2611-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.61KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2611-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-2611-D-T5
QUANTITY
RG1608N-2611-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2611-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2611-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2611-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2611-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2611-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2611-D-T5
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
PTC RESET 30V .160A SMD 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE 9A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LIGHT DEBURRING WHEEL 6" 7S FIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
220UF 100V 16X20MM 105C 3000H datasheet.pdf