Susumu RG1608N-2612-D-T5
RG1608N-2612-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2612-D-T5
Brief Description
RES SMD 26.1KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2612-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-2612-D-T5
QUANTITY
RG1608N-2612-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2612-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2612-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2612-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2612-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2612-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2612-D-T5
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERM MODULE DUAL LEVEL WM datasheet.pdf
FILTER LINE 18MH 0.5A VERTICAL datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC CLK GEN LVPECL DIFF 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 80POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM datasheet.pdf