Susumu RG1608N-2612-W-T1
RG1608N-2612-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2612-W-T1
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2612-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-2612-W-T1
QUANTITY
RG1608N-2612-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2612-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2612-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2612-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2612-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2612-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2612-W-T1
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND YELLOW datasheet.pdf
ANTENNA GPS 1.575GHZ SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 76A ISOPLUS247 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANGL PWR DIST BX 125V/20A 50 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
37 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf