Susumu RG1608N-2613-B-T5
RG1608N-2613-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2613-B-T5
Brief Description
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2613-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-2613-B-T5
QUANTITY
RG1608N-2613-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2613-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2613-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2613-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2613-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2613-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2613-B-T5
DIODE GEN PURP 1KV 16A DO203AA datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
OSC XO 350.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 31C P 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf