Susumu RG1608N-2670-B-T5
RG1608N-2670-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2670-B-T5
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2670-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-2670-B-T5
QUANTITY
RG1608N-2670-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2670-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2670-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2670-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2670-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2670-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2670-B-T5
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 120PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 62POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 65A U8FL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf