Susumu RG1608N-2671-B-T1
RG1608N-2671-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2671-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2671-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-2671-B-T1
QUANTITY
RG1608N-2671-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2671-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2671-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2671-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2671-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2671-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2671-B-T1
DIODE ZENER 30V 500MW DO35 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 50.82VC SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-SUB COMBO 24X7 PIN ST PCB datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
GEAR ADJ datasheet.pdf
FUSE 3.2A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf