Susumu RG1608N-2671-C-T5
RG1608N-2671-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2671-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2671-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2671-C-T5
QUANTITY
RG1608N-2671-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2671-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2671-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2671-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2671-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2671-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2671-C-T5
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
KIT 10EA OF 26 POPULAR SS DIODES datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
OSC XO 47.432728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 45V 0.1A SOT363-6 datasheet.pdf
RES 142K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 16A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf