Susumu RG1608N-2672-C-T5
RG1608N-2672-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2672-C-T5
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2672-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2672-C-T5
QUANTITY
RG1608N-2672-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2672-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2672-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2672-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2672-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2672-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2672-C-T5
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 800A 300VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
PUNCH STUD 230V AC ADAPTER datasheet.pdf