Susumu RG1608N-273-C-T5
RG1608N-273-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-273-C-T5
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-273-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-273-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-273-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-273-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-273-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-273-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-273-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-273-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-273-C-T5
FIXED IND 390NH 470MA 1.12 OHM datasheet.pdf
IC M-LVDS RECEIVER 1CH 8SON datasheet.pdf
SENS 2000PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
WELD CABLE 4/0 AWG 600V BLK 1 FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 720MA 205 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A SOT223-3 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
5 V, 14-Bit Serial, 5 ms ADC in SO-8 Package IC datasheet.pdf