Susumu RG1608N-274-W-T1
RG1608N-274-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-274-W-T1
Brief Description
RES SMD 270KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-274-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-274-W-T1
QUANTITY
RG1608N-274-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-274-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-274-W-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-274-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-274-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-274-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-274-W-T1
CONN HOUSING 2MM 24POS POLARIZED datasheet.pdf
CAP CER 910PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.8MM datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3K OHM 1% 10W datasheet.pdf