Susumu RG1608N-2801-B-T5
RG1608N-2801-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2801-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2801-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-2801-B-T5
QUANTITY
RG1608N-2801-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2801-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2801-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2801-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2801-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2801-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2801-B-T5
RES SMD 43K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SIDACTOR 4CH 170/340V 250A MS013 datasheet.pdf
CONN PLUG RT ANG 6POS W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.1V SC-82AB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 12.5W datasheet.pdf
GSM REMOTE CONTROL SYSTEM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf