Susumu RG1608N-2872-W-T5
RG1608N-2872-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2872-W-T5
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2872-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2872-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2872-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2872-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2872-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2872-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2872-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2872-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2872-W-T5
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 20/22 BLACK datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1513FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf