Susumu RG1608N-2942-B-T1
RG1608N-2942-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2942-B-T1
Brief Description
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2942-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-2942-B-T1
QUANTITY
RG1608N-2942-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2942-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2942-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2942-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2942-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2942-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-2942-B-T1
IC MULTIPLEXER 4X1 16CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL 50K 1CH 8VSSOP datasheet.pdf
MEMORY CARD SD MICRO M2 2GB datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf