Susumu RG1608N-3010-C-T5
RG1608N-3010-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3010-C-T5
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3010-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-3010-C-T5
QUANTITY
RG1608N-3010-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3010-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3010-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3010-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3010-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3010-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3010-C-T5
IDC CABLE-ASR26G/ AE26G / ASR26G datasheet.pdf
CABLE MIC 2COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 240V datasheet.pdf
LED RED DIFF 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 82240 datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RJF REVERSE BAYONET JAM NUT RJ45 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 50W datasheet.pdf