Susumu RG1608N-3010-P-T1
RG1608N-3010-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3010-P-T1
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3010-P-T1.pdf
Availability of RG1608N-3010-P-T1
QUANTITY
RG1608N-3010-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3010-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3010-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3010-P-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3010-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3010-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3010-P-T1
RES SMD 16.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 110MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SWITCH LEVER STR SPDT 2A 125V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 100PF 7.5KV AXIAL datasheet.pdf