Susumu RG1608N-3092-W-T1
RG1608N-3092-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3092-W-T1
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3092-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-3092-W-T1
QUANTITY
RG1608N-3092-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3092-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3092-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3092-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3092-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3092-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3092-W-T1
RES 5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 63V AXIAL datasheet.pdf
FUSE BF1 32V NO HOLES 50A datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 1MM T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 796 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
GROMMET EDGE SLOT NAT 1=100' datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf