Susumu RG1608N-3241-D-T5
RG1608N-3241-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3241-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.24KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3241-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3241-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3241-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3241-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3241-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3241-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3241-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3241-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3241-D-T5
IDC CABLE - MSR26K/MC26M/MPD26K datasheet.pdf
IC MPU RESET MON 4.38V SOT-323 datasheet.pdf
IC DAC LP DUAL 16-BIT 32-LQFP datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WRENCH PIPE 1.5" 12.60" datasheet.pdf
CONN HEADR 1.27MM 80POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 5W datasheet.pdf
BLT 5.08/10/180LH SN OR datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf