Susumu RG1608N-3321-D-T5
RG1608N-3321-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3321-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.32KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3321-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3321-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3321-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3321-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3321-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3321-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3321-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3321-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3321-D-T5
FUSE GLASS 200MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR14S/AE14M/CDR14S datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12-14S datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TO263-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.027UF RADIAL datasheet.pdf