Susumu RG1608N-3322-W-T1
RG1608N-3322-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3322-W-T1
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3322-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-3322-W-T1
QUANTITY
RG1608N-3322-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3322-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3322-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3322-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3322-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3322-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3322-W-T1
CONN RECEPT 5POS .100 POLAR 15AU datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT CORD MALE 6PIN NICKEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV PHVOLT 4SMD datasheet.pdf
VARISTOR 184V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/8 BK 28X6" datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DSUB CRIMPING-HEAD RX500 AWG28/2 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.62A 31 MOHM SMD datasheet.pdf