Susumu RG1608N-3401-B-T5
RG1608N-3401-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3401-B-T5
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3401-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-3401-B-T5
QUANTITY
RG1608N-3401-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3401-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3401-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3401-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3401-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3401-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3401-B-T5
IC OCT D-TYPE LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 108 I/O 132QFP datasheet.pdf
IC HDMI INTERFACE 144HLQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .203M 21POS datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" GOLD datasheet.pdf