Susumu RG1608N-3401-D-T5
RG1608N-3401-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3401-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3401-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3401-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3401-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3401-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3401-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3401-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3401-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3401-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3401-D-T5
Crystal 6.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
WRISTBAND ONLY ADJ ECONOMY 4MM datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 48-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf