Susumu RG1608N-3402-D-T5
RG1608N-3402-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3402-D-T5
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3402-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3402-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3402-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3402-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3402-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3402-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3402-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3402-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3402-D-T5
RES SMD 3.65KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 12SEC 16-SOIC datasheet.pdf
TOOL DIE SET ASSY .240 CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES 536 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC MIXER GP DBL-BAL IP3 16SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMP 110C 6W MAKE datasheet.pdf