Susumu RG1608N-3480-W-T1
RG1608N-3480-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3480-W-T1
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3480-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-3480-W-T1
QUANTITY
RG1608N-3480-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3480-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3480-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3480-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3480-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3480-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3480-W-T1
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 8POS VERT SMT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 26POS .100 TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 15MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0 CMOS datasheet.pdf
3MM LENS LP datasheet.pdf