Susumu RG1608N-3481-D-T5
RG1608N-3481-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3481-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.48KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3481-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3481-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3481-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3481-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3481-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3481-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3481-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3481-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3481-D-T5
MODULE DDR SDRAM 2GB 184-DIMM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AC datasheet.pdf
TVS DIODE 459VWM 740VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 2MB FLASH 337BGA datasheet.pdf
POT 2K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1684 W/SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS ANGLED PIN datasheet.pdf
3.2 CLUSTER REC L-TYPE TIN datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 4 ROW 260 POS datasheet.pdf