Susumu RG1608N-3481-W-T5
RG1608N-3481-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3481-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3481-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-3481-W-T5
QUANTITY
RG1608N-3481-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3481-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3481-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3481-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3481-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3481-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3481-W-T5
RES SMD 12K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK GEN /2/4/8 3.3/5V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX MIMO 2.3-2.7GHZ 56TQFN datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf