Susumu RG1608N-3651-C-T5
RG1608N-3651-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3651-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3651-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-3651-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3651-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3651-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3651-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3651-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3651-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3651-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3651-C-T5
CAP FOR SQ FLANGE FIREWIRE RCPT datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY HP 4CHN 36-TQFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf