Susumu RG1608N-3651-W-T5
RG1608N-3651-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3651-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3651-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-3651-W-T5
QUANTITY
RG1608N-3651-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3651-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3651-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3651-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3651-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3651-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3651-W-T5
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 3.9K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ATTENUATOR DC-6GHZ 16-QFN datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.2GHZ 780FCBGA datasheet.pdf
6800UF 16V 18X38MM 105C 10000H datasheet.pdf