Susumu RG1608N-392-B-T5
RG1608N-392-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-392-B-T5
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-392-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-392-B-T5
QUANTITY
RG1608N-392-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-392-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-392-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-392-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-392-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-392-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-392-B-T5
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED 7-SEG DISP CC RED RHDP .3" datasheet.pdf
MINIGRABBER/PIN TIP PLUG 24" RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TAPE MASK PERFORMANCE 48MM X 55M datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf